-
-
- Krajowy Instytut
- Pomocy Powypadkowej
-
Pamiętaj, że masz prawo do bezpłatnej
porady prawnej w sprawach odszkodowań!
Napisz do nas: biuro@kipp.edu.pl
lub skorzystaj z formularza na stronie
Powrót
O nas
U nas prawnicy pracują z pasją, w oparciu o zdobyte doświadczenie i z troską o Klienta.
Witam serdecznie na stronie internetowej
Krajowego Instytutu Pomocy Powypadkowej!
Nazywam się Wojciech Pukowski i jestem założycielem Krajowego Instytutu Pomocy Powypadkowej. Skoro jesteś na naszej stronie, to postanowiłem krótko scharakteryzować osoby pracujące w Spółce oraz Ją samą. Z racji tego, że pracowałem wiele lat w kancelariach odszkodowawczych styczność z prawem odszkodowawczym miałem właściwie od początku swojej drogi zawodowej.
Jako student prawa z zaciekawieniem słuchałem wykładów profesorów wykładających zagadnienia z zakresu prawa cywilnego. Często dyskutowałem o problemach związanych z brakiem świadomości społecznej osób poszkodowanych m.in.: w wypadkach komunikacyjnych, przy pracy czy też pokrzywdzonych przez błędy medyczne. Interesowała mnie również tematyka związana z ubezpieczeniami i fascynowały co ciekawsze spory z wielkimi towarzystwami ubezpieczeń i zakładami ubezpieczeń. Pamiętam, że uważałem wtedy zawód prawnika za najlepszy zawód na świecie.
Dlaczego?
Odpowiedź jest prosta.
Dobry prawnik stosujący nowatorski, indywidualny kontakt z klientem, oprócz świadczenia standardowej pomocy prawnej, otwiera się na potrzeby klienta. To właśnie niesienie pomocy szczególnie osobom poszkodowanym i pokrzywdzonym przez innych daje poczucie spełnienia zawodowego. Wówczas narodziła się w mojej głowie idea, życia i pracy z pasją.
Już nie chciałem kształcić się w innych zawodach. Porzuciłem drugi kierunek studiów.
W roku 2008 zostałem szczęśliwym prawnikiem.
To był jednak dopiero pierwszy krok.
Kiedy już na poważnie zaangażowałem się w prace w kancelarii, zauważyłem, że większość problemów klientów, spowodowanych jest ich niewiedzą.
Ludzie na co dzień zajęci są bieżącymi sprawami. Ciężko pracują, a każdą wolną chwilę starają się spędzać z osobami najbliższymi. Generalnie nie są zainteresowani zagadnieniami prawnymi związanymi z codziennym życiem.
Mało który z nich myśli o dodatkowej ochronie ubezpieczeniowej dla siebie i bliskich. Jednak czasami mają miejsce tragiczne wydarzenia w naszym życiu. W 2016 roku Policja odnotowała 33 664 wypadki drogowe, w których śmierć poniosło 3 026 osób, a rannych zostało 40 766 osób. Ponadto w samym 2016 roku odnotowano 406 622 kolizji drogowych. Liczby są zatrważające. Rocznie ponad 500 000 osób zmaga się z towarzystwami i zakładami ubezpieczeń o należne im pieniądze w zakresie zadośćuczynień za doznane krzywdy i odszkodowań za poniesione szkody. Bez podstawowej wiedzy i fachowej pomocy wyspecjalizowanego prawnika nie są w stanie otrzymać należnych im świadczeń pieniężnych. Jednak czytając ten tekst myślisz zapewne, że Ciebie to nie dotyczy.
A to błąd.
Znam historie, kiedy osoby poszkodowane zgłaszając swoje uzasadnione roszczenia do zakładu ubezpieczeń sprawcy zdarzenia otrzymały decyzję odmowną . Znam również inne historię, kiedy osoby poszkodowane otrzymywały kilkadziesiąt razy mniejsze świadczenia pieniężne, aniżeli faktycznie im się należały. A wynikało to po prostu z tego, że nie miały wiedzy z zakresu odszkodowań i jakże cennego doświadczenia.
A co jeżeli osoby poszkodowane w ogóle nie zgłoszą swoich roszczeń?
Niestety towarzystwo lub zakład ubezpieczeń bez zgłoszenia szkody nie podejmie żadnych działań.
Niestety takie sytuacje się zdarzają.
Tak oto narodził się pomysł na powołanie do życia Krajowego Instytutu Pomocy Powypadkowej.
Postanowiłem oprócz świadczenia standardowej pomocy prawnej, otworzyć się na potrzeby klienta, zapewnienia wszelkiej możliwej pomocy w postaci:
– bezpłatnej specjalistycznej pomocy medycznej,
– gromadzenia wszelkich dokumentów,
– dojazdu do domu klienta w celu udzielenia pomocy prawnej,
– w uzasadnionych przypadkach w związku z brakiem możliwości uiszczenia opłat, tymczasowe ponoszenie opłat za klientów,
– w koniecznych przypadkach bezpłatny transport do sądu.
Od początku założyłem też sobie, że będę posługiwał się prostym i zrozumiałym dla każdego nieprawnika językiem. Zależy mi również na tym, aby docierać do osób, które nie mają szansy przeczytać i zapoznać się z tematyką praw osób poszkodowanych, a tym samym zgłosić swoich roszczeń do odpowiedniego ubezpieczyciela. Okazało się to prostsze niż myślałem. Nawiązałem współpracę z kilkudziesięcioma doradcami klienta działającymi na terenie całego kraju.
Mam nadzieję, że również Ty znajdziesz tutaj wiele wartościowych informacji i uzyskasz pomoc w swojej sprawie.
Pozdrawiam
Wojciech Pukowski
Prezes Zarządu Wojciech Pukowski
Jestem absolwentem studiów prawniczych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 2012 – 2016 zdobywałem doświadczenie zawodowe na stanowiskach managerskich w departamentach sprzedaży, obsługi klienta i obsługi prawnej, największych firm i kancelarii odszkodowawczych w Polsce. Ponadto byłem związany z rynkiem ubezpieczeń, świadcząc usługi dla wiodącego towarzystwa ubezpieczeń na życie. Przez wiele lat współpracowałem z kancelariami prawnymi zajmującymi się doradztwem odszkodowawczym. Uczestniczyłem w wielu kursach i szkoleniach z dziedziny ubezpieczeń życiowych oraz prawno-odszkodowawczych.